2017 Yılını Seyahat Dolu Geçirmek İçin 7 Tavsiye, Türkiye

2017 Yılını Seyahat Dolu Geçirmek İçin 7 Tavsiye

2 Yorum

Faydalı Bilgiler Sevgi Özdil

2017 Yılını Seyahat Dolu Geçirmek İçin 7 Tavsiye
Yeni bir yıl, yeni heyecanlar ve keşfedilmemiş yerleri keşfetme planları... Dünya büyük ve keşfedilecek daha çok yer var. 2017'de sizler de fırsat bulduğunuz her anı değerlendirmek ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz tüyoları sakın kaçırmayın.

1 - Kendinize Bir İlham Panosu Hazırlayın

Seyahat PlanlarıTıpkı üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler gibi gezmeyi ve keşfetmeyi planladığınız yerleri belirleyin. Kendinize bir ilham panosu hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Bunun için bir tane dünya haritası ve Türkiye haritası edinin. Edindiğiniz bu haritaları duvarınıza asarak planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

2 - Yalnız Seyahat Etmekten Korkmayın

Seyahat PlanlarıBurada amacımız sizi yalnızlaştırmak değil. Amacımız tamamen sizin tatil fırsatlarını kaçırmanızı engellemek. Yalnız seyahat etmeyi tercih edin çünkü başkalarını beklerken tatil fırsatlarını kaçırabilirsiniz. Ayrıca şu noktayı da hemen belirtelim yola yalnız çıkmaktan korkmayın unutmayın ki siz tatil planınızı yaptıktan sonra ilerleyen zamanlarda mutlaka bir arkadaşınız planınıza ortak olacaktır.

3 - Uzun Tatillerde Çoklu Rota Belirleyin

Seyahat Planları2017 yılı için çok uzun resmi tatiller bizi beklemese de değerlendirebileceğimiz haftalık yıllık izinlerimiz var. Bu izinleri haftalık olarak kullanacaklara tavsiyemiz kesinlikle tatili tek bir destinasyonda bitirmemeniz. Uzun tatillerde birbirlerine yakın çoklu rotalar belirleyin. Mesela; Trabzon - Rize - Artvin gibi. Böylece daha çok gezerek daha çok yeni yerler keşfedebilirsiniz. Bu konuda da; Bir Haftaya Sığdırabileceğiniz 3'lü Rotalar yazımız size yol gösterici olabilir.

4 - Kısa Tatilleri Es Geçmeyin

Seyahat PlanlarıHafta sonu tatil kaçamaklarını illaki değerlendiriyorsunuzdur. Ancak 2017'nin resmi tatillerinden; 19 Mayıs'ın Cuma gününe gelmesi, 1 Mayıs'ın Pazartesi olması 3 günlük bir tatil planı yapmanız için sizlere harika bir fırsat sunuyor.

5 - Ulaşım Biletinizi Erken Alın

Seyahat Planları2017'de keşfetmek istediğiniz yeni yerleri nasılsa belirlediniz. Tarihini de kesinleştirin ve sivil havacılık firmalarının kampanyalarını takip etin. Düzenlenen kampanyalardan bütçenize en uygun bileti yakalayarak hemen satın alın. Birkaç tüyo için Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? yazımızı inceleyebilirsiniz. Sadece uçak değil deniz otobüsü, feribot biletleri için de erken alımlarda indirimli fiyatların olduğunu hemen hatırlatalım.

6 - Konaklamanızı Ekonomik Hale Getirin

Seyahat PlanlarıNasıl mı? Erken rezervasyon kampanyalarını yakalayabilir, airbnb ve couchsurfing gibi konaklama sitelerinden faydalanabilirsiniz. Tarihi ve destinasyonu belli tatiller için konaklamada tercih edeceğiniz tesisi erken ayarlamak hem sizi rahatlatır hem de bütçenizi. Çünkü konaklama rezervasyonunu ne kadar erken yaparsanız indirimli fiyatları yakalamanız ve pazarlık yapma oranınız da o kadar artar. Atalarımız ne demiş: Pazarlık sünnettir.

7 - Para Biriktirmeye Bugünden Başlayın

Seyahat PlanlarıZamanı belli ve planlı bir tatil için para biriktirmeye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Çünkü harika bir tatil sonrasına sarkan borçları can sıkıcı olabiliyor. Düşünsenize tatiliniz bitti ama borçları üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hala bitmedi. Düşüncesi bile can sıkıcı olabiliyor.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Tüm maddeler koordineli olarak yapılırsa gezi güzel oluyor. Anıları da kolay kolay unutulmuyor. 7. madde en önemli olanı, gezi bittiğinde ödemeler de bitmeli veya kontrol altında olmalı düşüncesindeyim.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Güzel tavsiyeler için teşekkürler. Ben daha çok temalı tatil tercih ediyorum. Tatilde gezmek güzel; ama içine biraz spor ya da hobi de katabilir. Bunu yeni bir şeyler öğrenmek için bir fırsat olarak da görebilirsiniz. Daha verimli oluyor. Mesela hem gezip hem yarı maraton koşmak veya surf öğrenmek gibi.. Herkese bol ve keyifli gezmeler.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)