2016'nın En Popüler İlk 10 Rotası

Yorum Yok

Rota Önerileri Diley Kuru

2016'nın En Popüler İlk 10 Rotası
Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanırken, şöyle geriye dönüp baktığımızda en çok nereleri gezdiniz ya da nereleri gezmeyi düşlediniz hiç düşündünüz mü? Biz düşündük. Yaz başında sizlere bu yılın en popüler 7 rotasını listelemiştik. Ancak rotaları popülerleştiren aslında bizler değil sizlersiniz. Neredekal.com takipçilerinin 2016 yılında en çok nereleri gezdiğine, nereleri merak ettiğine şöyle bir bakalım dedik. Bazıları tam tahmin ettiğimiz gibi olmakla birlikte, bazıları ise bizi bir hayli şaşırttı. Bakalım sizler tarafından belirlenen, 2016 yılının en popüler olan ilk 10 rotasında nereler varmış.

10 – Fethiye

fethiyeŞaşırdık mı? Elbette ki hayır. Çünkü Fethiye'nin ilk 10'da olmasını bekliyorduk zaten. Bu yıl tatilcilerin en çok tercih ettiği rotalardan biri Fethiye olmuş. Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve alternatif tatil olanakları ile Fethiye, her yaz olduğu gibi 2016 yazının da gözdesi olmayı başarmış. Babadağ'ın zirvesinden yapılan yamaç paraşütü, güzeller güzeli Kelebekler Vadisi, otantik atmosferi ile Kabak Koyu, Ölüdeniz, Kayaköy, tekne ve jeep safari turları ile Fethiye dolu dolu geçirilecek bir tatil için oldukça ideal bir rota. Fethiye ucuz oteller arasından seçiminizi yaparak, tatilinizi ekonomik bir hale getirebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

9 – Amasra

amasra3000 bin yıllık tarihi, yerel sanatları, ormanlık alanları ve eşsiz görselliği ile Amasra, sanki Bartın'ın değil de, Avrupa'nın en şirin kasabalarından biri gibi. Neyse ki bu güzellik yalnızca ve yalnızca bize ait. Görüldüğü kadarı ile Amasra'da bu sene bir turizm patlaması yaşanmış. Yerli turistler, Amasra'nın kıymetini bilmişler bu sene. Biz daha çok Güney Ege ve Akdeniz taraflarındaki beldeleri beklerken, Amasra bizi şaşırtan rotalar arasında oldu açıkçası. Ancak sevindik tabi.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

8 – Çeşme

çeşmeBirbirinden muhteşem plaj ve beachleri, sörf için elverişli rüzgarı, lezzetli mezeleri, şirin çarşısı, dünyaca ünlü Alaçatı'sı, marinası ile Çeşme, bizi şaşırtmayan rotalardan oldu 2016'da. Her geçen gün müdaviminin ve rağbetin arttığı Çeşme, bu yıl özellikle yaz tatili için tercih edilen 8. yer olmuş. Yıllardır süre gelen Bodrum-Çeşme yarışında görüyoruz ki bu sene Çeşme galip gelmiş. Listeye bile giremeyen Bodrum'u ilk 10'a girerek bir hayli geride bırakmış Çeşme. Unutmadan, aradığınız o Çeşme otelini Çeşme otel sayfamızda bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  7 – Antalya

  antalyaÜlkemizin turizm başkenti olarak nitelendirilen Antalya'nın ilk 10'a girmesini bekliyorduk elbette. Listemizin 7. sırasında yer alan Antalya, Akdeniz'in en güzel şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. Birkaç yıl içerisinde keşfedilen Olimpos ve Adrasan'ı, gözlerden uzak tatil yapmak isteyenleri kucaklayan Kaş ve Kalkan'ı, hem tatil hem tarih diyenlerin tercih ettiği Kemer otelleri ve Side'si ile Antalya, en çok ziyaretçi akınına uğrayan rotalardan biri olmuş.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  6 – Avşa Adası

  avşa adasıEvet, ilk başta Avşa Adası'nın da bizleri şaşırttığını belirtelim. Ancak sonradan biraz düşününce, aslında bunda şaşırılacak bir şey olmadığını gördük. Zira pırıl pırıl denizi, tertemiz koyları, altın sarısı kumları ve hareketli gece hayatı ile Avşa Adası, bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Özellikle gençler ve İstanbullular tarafından tercih edilmiş Avşa Adası. Ekonomik konaklama alternatiflerinin de Avşa Adası'na gösterilen ilgide payı büyüktür diye düşünüyoruz.

  Tesis Fiyatı

  28 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

  896 TL

  En Uygun Fiyata Git

  5 – Büyükada

  büyükadaListenin tam ortasında yer almayı başaran Büyükada da bizleri şaşırtan rotalardan biri oldu. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bizler daha güney kısımlardan rotalar bekliyorduk. Ancak bu yıl malum sebepten ötürü iptal edilen yıllık izinler dolayısıyla, sanıyoruz ki tatilciler biraz kafa dinlemek için Büyükada'yı tercih etmişler. İstanbul'un Adalar ilçesinin merkezi ve dokuz adanın en büyüğü olan Büyükada, manastırları, kiliseleri, köşkleri ve bisikletleri ile şirin mi şirin bir hafta sonu kaçamağı rotası.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  4 – Akyaka

  aykayaEge'nin bizlere sunduğu en güzel hediyelerden biri olan Akyaka, bizi kesinlikle şaşırtmadı. Özellikle 2016 yazında Akyaka'nın ismini bir hayli sık duyar olmuştuk. Kime sorsak soluğu Akyaka'da aldığını söylüyordu. Akyaka, aynı zamanda büyük şehirlerden kaçanların da sığınağı olmuş, çoğu kişi emeklilik hayalini burada gerçekleştirmiş. Ne mutlu onlara diyelim o zaman. Ancak bizi şaşırtan bir başka mesele var ki; o da Datça'nın bu listede neden var almadığı.

   Array
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   3 – Atakent-Susanoğlu

   atakent susanoğluMersin'in Silifke ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Atakent-Susanoğlu, bizi hem şaşırttı hem de şaşırtmadı. Şaşırtmadı, çünkü son zamanlarda Atakent-Susanoğlu'nun Akdeniz'in ve Mersin'in parlayan yıldızı olduğunu, bir hayli rağbet gördüğünü biliyorduk. Şaşırdık, çünkü ilk 3'e girecek kadar da rağbet gördüğünü ve parladığını bilmiyorduk doğrusu. Demek ki Atakent-Susanoğlu'na gösterilen ilgi, sadece Mersin ve çevre illerle sınırlı değilmiş.
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   2 – Ağva

   ağvaİstanbullular tatile doymuyordu! Valla ne yalan söyleyelim, Ağva'nın zirve ortağı olmasına fazlasıyla şaşırdık. Yaz-kış demeden her hafta sonu Ağva'ya kaçılmış görüyoruz ki. Umuyoruz ki, bunda Ağva'nın tanıtımını sık sık yapmamızın da bir payı vardır. Şehrin karmaşasını ardınızda bırakacağınız, muhteşem doğasında huzuru koklayacağınız, pırıl pırıl kumsallarında deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz eşsiz bir belde Ağva. Dolayısıyla size hak veriyoruz.
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   1 – Sarımsaklı

   sarımsaklıVe 2016 yılının şampiyon rotası Sarımsaklı oldu! Ayvalık'ın en çok tercih edilen beldesi olan Sarımsaklı'nın popüler bir rota olacağını tahmin ediyorduk ancak zirveye oturacağını da düşünmüyorduk açıkçası. Aslında Ayvalık, bu yılın en popüler rotalarından biriydi. Bayram tatillerinde ve yıllık izinlerde çoğu kişi soluğu Ayvalık'ta alıyordu. Aslında Sarımsaklı'nın 1.'liğine bu kadar şaşırmamamız gerekiyor. Sarımsaklı müdavimlerini tebrik ediyoruz.
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   Popüler Blog Başlıkları

   Son İncelenenler
   E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)