Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
2013 Yılbaşında Ne Yapmalı?

2013 Yılbaşında Ne Yapmalı?

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 03 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
2013 Yılbaşında Ne Yapmalı?

Her yıl aralık ayında, yeni yıla girmeden bir telaş başlar çoğumuzda. Bir yılı geride bırakırken ve yeni yılda temiz bir sayfa açmayı düşlerken kimin kalbini kırdık, kimin tavuğuna kışt dedik, kime yamuk yaptık vb. uzun bir liste çıkarıp, vicdan muhasebesine gireriz tüm ay boyunca.

Yeni dileklerimizi, hayallerimizi, piyangodan çıkan para ile ne yapacağımızın listesini bıkmadan usanmadan sıralar dururuz sayfa sayfa. (Hatta benim gibi şaşkınlar bilet almadan hayal kurar ve çekiliş olduktan sonra keşke alsaydım, iyi de para verdi diye yakınır dururlar)

Yılbaşında en büyük telaşlarımızdan biri de nerede, ne yapalım? Yeni yıla nasıl girelim derdidir. Kimi eski usul PTT ile (Bilmeyen, yaşı küçük olanlar için açıklayalım 'pijama, terlik televizyon') karşılar yeni yılı, kimi ise şehir dışına, yurt dışına gider tatilini birleştirip. Bazıları da şehirde kalıp, çılgın partilere katılır ve beklentiler yüklediği yeni yılı sabahlara kadar dans ederek karşılar. Yepyeni, gıcır gıcır gelecek olan, sahibinden hiç kullanılmamış yeni yıl unutturur bir önceki yılda yaşanan üzüntüleri, kalp kırıklıklarını ve başarısızlıkları; galiba en güzeli, en mutlu eden etkisi de budur yeni yılın.

Yeni yılı evde karşılamaya karar verdiyseniz mini bir ev partisi düzenleyebilirsiniz. Sevdiklerinizi davet edip, güzel bir sofra hazırlayıp, şen kahkahalar eşliğinde geçirebilirsiniz bu akşamı. Ailenizle ve sizden yaşça büyüklerle birlikte olacaksanız bu özel akşamda, 'tombala, kestane, ahhh nerde o eski yılbaşılaaaar, Nesrin Topkapılar, TV programları' diye bir konuşma yapılması ihtimaldir ve nedense benim en sevdiğim kısmı da budur. Tıpkı bayramlarda büyüklerimize gittiğimizde, mis gibi naftalin, sabun kokan evlerinde bize bir şey ikram ederken eskiye duydukları özlemi anlattıkları gibi yılbaşı günü de nükseder eskilere olan özlemleri ve tatlı tatlı anlatırlar.

2013 Yeniyıl

Yılbaşında tatile gitmeyi düşünüyorsanız da birçok seçeneğiniz olacak. Özellikle birkaç gün izin kullanacaksanız yurt içi ve yurt dışı tatilleri inanılmaz cezbedici fırsatlar sunuyor ve aklınızı çeliyor. Yeni yıla şehrin karmaşasını, gürültüsünü ve zihninizi meşgul eden sorunları geride bırakıp, başka bir şehirde ya da başka bir ülkede girmek size çok iyi gelebilir. Hem yakınlarınıza hava atmak : ) (Ayyyy Londra'da çok soğuktu ama bizim bey gidelim dedi, kalktık, gittik. Paris'te yeni yıla girmek bambaşkaymış gibi cümleler eşliğinde) hem de dinlenmek, eğlenmek ve sıfırlanmak için çok güzel bir seçenek olabilir bu kısa tatil.

İyisiyle, kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla (Bu klasik cümleyi kurmasaydım bir şeyler eksik kalırdı inanın :) ) bir yılı geride bırakırken, yeni yılı umutla, neşe ile karşılayın ve tüm dileklerinizi, hayallerinizi yazıp, tüm kalbinizle inanarak evrene yollayın. Hoşçakal 2012, hoşgeldin 2013 diyerek yazımın sonuna gelirken, piyangodan büyük ikramiyenin, hiç olmadı amortinin size çıkması dileği ile :)