Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
2013 Sömestr Tatilini Eğlenceye Çevirin

2013 Sömestr Tatilini Eğlenceye Çevirin

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 21 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
2013 Sömestr Tatilini Eğlenceye Çevirin

2013 Sömestr Tatili yaklaşırken çocukları ve aileleri aldı tatlı bir telaş. Tatil çocuklar için eğlence, kartopu oynamak, gezmek, dinlenmek gibi kavramları çağrıştırırken özellikle çalışan ailelerde kalp çarpıntısına neden olabiliyor tatilin başlangıcı.

Çünkü çocuklarına tatil için ufak, onların beğenisini kazanacak bir plan hazırlamadılarsa o 15 günlük süreç kabusa dönüşebiliyor ve sürekli şu diyaloglar yaşanıyor. "Ali’nin ailesi onu Uludağ’a götürecek", "Ayşeler ailecek Abant’a gittiler", "bilmemkimler yurt dışında olacak ama ben evdeyiiim" diye yer bitirir çocuk kısmı. : )

Bu sene hiç kalp çarpıntısı yaşamayın ve size yapacağımız önerilere bir göz atın, çocuğunuzun dırdırından, yakınmalarından kurtulun. : ) Hem siz doyasıya eğlenin, hem de çocuklarınıza unutamayacakları bir tatil armağan edin. 25 Ocak – 11 Şubat arası sömestr tatili için renkli, eğlenceli birkaç öneri bizden size gelsin;

1-Uludağ Tatili: Sadece çocukların değil, sizlerin de dikkatini çekecek ve beğenisini kazanabilecek bir tatil sunuyor Uludağ. Beyaza bürünen ve masal tadında bir görünüm sunan Uludağ’da kayak, atv, kızak, kar motorları ile gezi, çam ormanları arasında yürüyüş, kızak gibi birçok alternatifiniz var tatilinizi renklendirmek için. Daha önce hiç kaymadıysanız, profesyonel hocalar eşliğinde kısa sürede öğrenebilir, kışın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

somestr

2-Turkuazoo’da Eğlence: Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız çocuklarınıza sömestr tatili boyunca doyasıya eğlenebilecekleri fırsatlar sunan Turkuazoo’ya sık sık yolunuz düşecek gibi görünüyor. 16 yaşa kadar tüm çocuklar Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo Akvaryum İstanbul’daki su altının büyülü dünyasını 21 TL yerine 15 TL’ye gezerken, akrobatik su altı sirk gösterisi ile eğlenceye doyacak. Su altı sirki, Winx partisi, ödüllü yarışmalar, Winx perileri ile fotoğraf çektirme, senkronize yüzme gösterileri ve eğlenceli atölye çalışmaları ile çocuklarınıza büyülü bir dünya sunacak Turkuazoo. Ve çocuklarınız doyasıya eğlenirken, sizler de görevinizi yerine getirmiş olmanın haklı mutluluğu ve gururu ile hafiflediğinizi hissedeceksiniz. : ) Detaylı bilgi için Turkuazoo haberimizi okuyabilirsiniz.

3-Tarihi Yerler Gezisi: Günlük hayatın koşturmacasından, toplantılardan, bitmek bilmeyen sorumluluklardan fırsat bulup, yaşadığımız şehirdeki birçok tarihi eserin yanından geçip, incelemediğimiz çok olmuştur. Hep erteleriz, hep kendimizce geçerli bir bahane buluruz ve sonrada unutup gideriz. Bu sömestr tatilini fırsat bilin ve ertelediğiniz tüm tarihi yerleri çocuğunuzla birlikte gezin. Hikayesini beraber öğrenin, hatta beraber öğrenmenin keyfini çıkarın ve çocuğunuza unutamayacağı, tarih kokan bir gün armağan edin.

2013 sömestr tatilinin size ve çocuklarınıza hayallerinizin de ötesinde güzellikler sunmasını diler, çocuklar gibi şen olmanızı temenni ederiz : )