Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
14. Uluslarararası Bodrum Dans Festivali Başlıyor!

14. Uluslarararası Bodrum Dans Festivali Başlıyor!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 18 Mart 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
14. Uluslarararası Bodrum Dans Festivali Başlıyor!

Bodrum Dans Kulübü'nün 14 yıldır düzenlediği Uluslarararası Bodrum Dans Festivali bu yıl 22 -27 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Her yıl vizyonu daha fazla genişleyen ve uluslararası boyutu Avrupa'yı aşıp diğer kıtalara da ulaşmaya başlayan festival, Bodrum'u evrensel ritimler ve ezgiler ile tekrar coşturacak.

Festival daha önceki yıllarda olduğu gibi kortej yürüyüşleri, açılış-kapanış seremonileri, dans yarışmaları ve gösterileri, ödüllü fotoğraf yarışması ve konseptli evrensel partiler ile birlikte yaz sezonuna hızlı bir giriş yapmaya olanak sağlarken, önceki yıllardan farklı olarak Unesco Logosu kullanmaya hak kazanan ülkemizdeki ilk ve tek dans festivali olma gururunu da bu yıl hakkıyla taşıyor.

22-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festival 30 ülkeden 3000 dansçıyı 30 bin izleyici ile buluşturmayı hedefliyor. Festival, 2013 yılında Avrupa’da bir ilke daha imza attı ve organizasyonun hazırlanmasında başta Almanya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, Yunanistan olmak üzere 24 ülke görev aldı.

14. Uluslararası Bodrum Dans Festivali'ni kaçırmayın!