13. Şefik Bursalı Resim Yarışması Başlıyor, Faydalı Bilgiler

13. Şefik Bursalı Resim Yarışması Başlıyor

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

13. Şefik Bursalı Resim Yarışması Başlıyor

Bu yıl 13. düzenlenecek "Şefik Bursalı Resim Yarışması" için başvurular 2 Eylül'de başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık tarafından usta ressam Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen yarışma, plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmayı amaçlıyor.

Para ödülünün 7 bin 500 lira olarak belirlendiği yarışmada, eserlerin 2-7 Eylül tarihlerinde Ankara'da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü'ne, İstanbul'da Güzel Sanatlar Galerisi'ne, İzmir'de ise Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

Yarışmanın katılım formları ve şartnameleri valiliklerin kültür ve turizm müdürlüklerinden, ilgili fakülte ve dernekler ile toplama merkezlerinden ayrıca bakanlık web sitesinden temin edilebilecek.

Sanatçıların kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbest olduğu yarışmanın seçici kurulunda Prof. Hayri Esmer, Prof. Zahit Büyükişleyen, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Salim Aktuğ ve Şefik Bursalı ailesini temsilen Ünsal Piroğlu ile Bakanlıktan da bir temsilci yer alıyor.

Yarışmaya katılan eserler içerisinden kurul tarafından seçilen eserler ise ekim ayında düzenlenecek "Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi"nde sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: AA

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)