13. Afyonkarahisar Caz Festivali Başladı, Faydalı Bilgiler

13. Afyonkarahisar Caz Festivali Başladı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

13. Afyonkarahisar Caz Festivali Başladı

Bu yıl 13.'sü düzenlenen Afyonkarahisar Caz Festivali, Türk Armoni Yıldızları Orkestrası (TÜRKAY) konseriyle başladı.

Millet Hamamı Bahçesi'nde verilen konserle başlayan festival, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın özel desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Tarık Tal yönetimindeki TÜRKAY Orkestrası, Uluslararası Caz Müzik Festivali'nden Çek vokaller Andrea Hrbackova, Barbora Smejkovalova ile Türk vokaller Burcu Güleç ve Ayşe Gencer eşliğinde caz müziğinin tanınmış eserlerini seslendirerek Afyonkarahisarlılar'dan büyük beğeni topladı.

Festivalde hafta boyunca Millet Hamamı Bahçesi ve AFİUM Eğlence Merkezi'nde sahne alacak topluluklar, yaptıkları birbirinden farklı tarzlardaki müziklerle, Afyonkarahisarlılar'a keyifli dakikalar yaşatacak.

Müzisyenler, gece konserlerinin yanısıra gündüzleri çeşitli okullarda konserler vererek öğrencilerle sohbet ve atölye çalışmaları da yapacak.

Festival Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, bir hafta boyunca Afyonkarahisar'da festivalin konuşulacağını belirterek, "Bu yıl festivali Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenliyoruz. Yine dünyaca ünlü caz sanatçıları Afyonkarahisarlı vatandaşlarla buluşacak" dedi.

Festival, 9 Haziran'a kadar devam edecek.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)