Beycik Köyü Yapılacak Şeyler

Kemer’de saklı bir cennet olan Beycik, dinlendirici havası ve bol keşif noktalarıyla misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatıyor.Beycik Köyü Yapılacak Aktiviteler

Kemer'de saklı bir cennet olan Beycik, dinlendirici havası ve bol keşif noktalarıyla misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatıyor.

Çok fazla bilinen bir yer olmasa da otelleri ve pansiyonlarıyla bölgenin müdavimlerini ağırlayan Beycik, son zamanlarda turistlerin dikkatini çekmektedir. Eğer bu yaz sezonunda Beycik'e gitmeyi planlıyorsanız yapılacaklar listenizi şimdiden hazırlamanızı öneririz.

Beycik yapılacak şeyler görülecek yerler listenize ilk olarak Likya Yolu'nda güzel bir yürüyüşü eklemelisiniz. Tarihte stratejik bir öneme sahip olan Likya Yolu'nun etkileyici manzarasında tarihi kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Beycik Antalya'da yürüyüş mesafesinde bulunan keşif noktalarıyla bol bol yürüyüş yapacağınız, doğayla baş başa kalabileceğiniz bir nokta… Yürüyüş yapmanızı önerdiğimiz yerler arasında Tahtalı Dağı da bulunuyor.

Deniz kaplumbağalarının korunduğu bölge ve aynı zamanda SİT alanı olarak ilan edilen Çıralı ise Beycik'e 15 km uzaklıktadır. Çıralı'da hem doğal güzellikler gezebilir hem de küçük lokantalarında yöresel yemeklerin tadına varabilirsiniz. Çıralı'nın uzun kumsalında ise kulaç atmayı ve güneşin tadını çıkarmayı da sakın unutmayın.

Özellikle alabalık lokantaları bulunan Ulupınar ise yapılacaklar listenizde mutlaka yerini almalı. Kemer Beycik'e 9 km uzaklıkta bulunan Ulupınar'da yapılan doğa sporlarının başında trekking gelmektedir. Ulupınar'da düzenlenen trekking aktivitelerine katılarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın