Berlin Katedrali

0.0puan

Berlin Katedrali Tanıtımı

Almanya, hem gezilecek yerleriyle hem de tarihi mekanlarıyla en çok ziyaret alan ülkelerden biridir. Ülkenin başkentliğini yapan Berlin şehri de sizlere tüm güzelliğini sunmaya hazır.

Öncelikle şehir gezinize Berlin Katedralini dahil etmenizi öneririz. Görkemli bir mimariye sahip olan Berlin Katedrali, şehrin en önemli protestan kilisesidir. 15. yüzyıldan bu yana ayakta kalmayı başarmış olan katedral, fiziksel olarak birçok değişiklik yaşamıştır. Berlin Katedrali'nin içi de dışı kadar etkileyicidir. Prusya krallarına ve Hohenzollern ailesine ait olan lahitler dikkatinizi en çok çeken detaylar arasında olacak. Aynı zamanda 270 merdiven çıkarak ulaşacağınız katedralin kubbesi sizlere unutamayacağınız bir Berlin manzarası sunacak. Berlin Katedrali'nin bir özelliği daha vardır. İçinde hiçbir zaman bir piskopos bulunmadığı için gerçek anlamda bir katedral olmamıştır.

Tarihi bir değere sahip olan Berlin Katedrali'ni gezi listenize dahil edip güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ardından Berlin Zafer Sütunu, Berlin Duvarı ve Charlottenburg Sarayı da gezmeniz gereken yerler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler