Belcekız bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Belcekız Aktiviteleri

Uzun kumsalları, masmavi denizi ve insana huzur veren havasıyla dikkatleri üzerine çeken Belcekız, Ölüdeniz’in vazgeçilmez tatil noktaları arasındadır.Belcekız Aktiviteleri

Uzun kumsalları, masmavi denizi ve insana huzur veren havasıyla dikkatleri üzerine çeken Belcekız, Ölüdeniz'in vazgeçilmez tatil noktaları arasındadır.

Ölüdeniz'e oldukça yakın bir konumda yer alan Belcekız, Fethiye'ye yaklaşık 12 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Özellikle yaz sezonunda yoğun bir şekilde ilgi gören Belcekız, bizlere göre kış aylarında da görülecek bir güzelliğe sahip. Çünkü Belcekız'da yılın on ayı denize girilebiliyor.

Bir sonraki tatilinizi Ölüdeniz Belcekız'dan yana kullanacaksanız eğer, kendinize yapılacaklar listesi hazırlamayı unutmayın. Belcekız'ın doğasında, tertemiz denizinde yapılacak çok aktivite ve görülecek çok yer var. İşte Belcekız'da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Belcekız plajlarında tatilinizin hemen hemen her günü denize girebilirsiniz. Turkuaz renkli sularıyla görenleri cezbeden Belcekız plajları tüm stresinizi ve yorgunluğunuzu almaya yetecek. Aynı zamanda Ölüdeniz'e çok yakın olacağınız için Ölüdeniz Plajı'nda da kulaç atabilirsiniz. Yeşil doğanın sarıp sarmaladığı plajlarda şezlonga uzanıp kitap okumayı da sakın ihmal etmeyin. Şezlongda kitap okumanın tadı bir başkadır.

Belcekız su sporları için ideal bir bölge… Günün belli saatlerinde yelken, jet-ski, sörf gibi su sporlarından hangisine merakınız onu yapabilirsiniz.

Uzun doğa yürüyüşleri ruhunuzu dinlendirecek aktiviteler arasında olacak. Belcekız'ın yeşil doğasını yakından tanımanın en güzel yollarından biri olan yürüyüşleri sık sık gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hem spor yapmış olacaksınız, hem de yürüyüş boyunca karşınıza birbirinden farklı keşif noktaları çıkacak. Yürüyüşleriniz sırasında yanınıza fotoğraf makinenizi almanızı öneririz.

Babadağ'a çıkıp yamaç paraşütü yapabilirsiniz Belcekız'da. Eğer yamaç paraşütüne merakınız varsa kesinlikle Babadağ'ın eteklerinde bu heyecanı yaşamalısınız. Hiç deneyiminiz olmasa bile kolaylıkla yapabilirsiniz. Çünkü paraşütte sizlere profesyonel paraşütçüler eşlik edecek. Sizlere sadece karar vermek kalacak.

Yine Babadağ'ın eteklerinde yer alan Kelebekler Vadisi'ni kesinlikle görmelisiniz. 1. Derece Dünya Sit Alanı olarak 1995 yılında ilan edilen Kelebekler Vadisi, coğrafi yapısıyla sizleri büyüleyen bir gezi olacak. Vadiye gittiğinizde ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz çok fazla fotoğraf karesi olacak. Bu sebepten dolayı vadi gezinizde fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın.

Fethiye Çarşısı'na veya Paspatur Çarşısı'na giderek alışveriş yapabilirsiniz. Küçük hediyelik eşyaların bulunduğu çarşılarda sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Özellikle Paspatur Çarşısı'ndaki rengarenk takılar, çiniler, biblolarla dolu olan çarşılarda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Tekne turlarıyla Belcekız yakınındaki birçok noktayı ziyaret edebilirsiniz. Ölüdeniz sahilinden kalkan tekneler Aya Nikola Adası, Fethiye Oniki Adalar, Gemile Koyu ve Göcek gibi birçok noktaya gezi düzenliyor. Sadece bir gününüzü keyifli bir tekne turuna ayırmanızı öneririz.

Bulgurlu domates, arapaşı, otlu gözleme, sündürme, et kapama ve ölemeç çorbası yöresel lezzetlerin başında geliyor. Tatilinizin her gününde bu farklı lezzetleri damağınızla buluşturabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar