Barış ve Özgürlük Müzesi, Girne mekan profili ve Barış ve Özgürlük Müzesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Barış ve Özgürlük Müzesi

  • Kıbrıs / Girne
0.0puan

Barış ve Özgürlük Müzesi Tanıtımı

1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın başladığı 20 Temmuz gecesi, karargah olarak kullanılan evin girişinde çıkan patlama sonucunda birçok asker şehit olmuştur. Tarihi bir belge niteliği taşıyan bu ev, Kıbrıs Barış Harekatı'nı ölümsüzleştirmek adına müzeye çevrilmiştir. Günümüzde Barış ve Özgürlük Müzesi olarak hizmet vermeye devam eden ev, 1970'li yıllarda bir Rum evi olarak yapılmıştır.

Kıbrıs'ta tatil yapanların gezi listesine eklediği müze, birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Barış ve Özgürlük Müzesi, zaman geçtikçe yıpranmış ve eskimeye başlamıştır. Ardından çağdaş müzecilik anlayışıyla tekrar yenilenen müze, önemli bir turistik gezi alanıdır. Kıbrıs tatilinize Barış ve Özgürlük Müzesi'ni ekleyebilir ve önemli bir savaşın izlerine tanık olabilirsiniz. Tatiliniz boyunca gezeceğiniz yerler arasında; Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Boğaz Şehitliği, Soli Harabeleri, Derviş Paşa Konağı ve Mavi Köşk ilginizi çekecek noktalardandır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler