Bangkok Ulusal Müze

0.0puan

Bangkok Ulusal Müze Tanıtımı

Günümüzde turistlerin ziyaretine açık olan Bangkok Ulusal Müze binası, 1782 yılında Prens Wang Na'nın sarayı olarak yapılmıştır. 1884 yılından bu yana ise müze olarak işlev görmektedir.

Güneydoğu Asya'nın içeriği en zengin ve kapsamlı müzesi olan Bangkok Ulusal Müze, Tayland olmak üzere yakın ülkelerin kültür miraslarına ait serleri sergilemektedir. Kronoloji bir sırayla sergilenen parçalar, tarihin önemleri eserleridir. Kral Taksin'in tacı, Kral Ramakamhaeng'in taş sütunu ve V. Rama bölümü müzede ilginizi en çok çeken eserler olacak.

Tayland gezinize dahil etmenizi önerdiğimiz Bangkok Ulusal Müze'nin ana sergi salonunda ülkenin geleneksel müzik aletleri, sermikler, kıyafetler, Çin sanatından örnekler göreceksiniz. Zemin katında ise; Phutthaisawan Şapeli vardır. Şapelin içinde orijinal duvar resimleri ve şimdiye kadar en iyi şekilde korunmuş Buda heykellerinden Phutta Sihing sergilenmektedir. Bangkok Ulusal Müze'yi ziyaret etmek istiyorsanız; Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılan rehberli turların birini tercih edebilirsiniz. Bangkok gezinizde Bangkok Büyük Saray'daki Altın Buda Tapınağı'nı ve Zümrüt Buda Tapınağı'nı da dahil etmenizi öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler