Otelleri Göster

Aziziye Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 46 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Aziziye Camii Yakınındaki Oteller

Muazzam bir mimariye sahip olan Aziziye Camii, Konya'nın önemli gezi noktalarından biridir. Konya çarşısının ortasında bulunmaktadır ve son Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. 1671-1676 yılları arasında yaptırılmış olup, mimarı Şeyh Ahmet'tir. 1867-1868 yıllarında büyük bir yangın geçirmiş ve Sultan Abdülaziz'in annesi Pertevniyal Valide Sultan'ın isteği üzerine cami yeniden inşa edilmiştir.

Klasik Osmanlı mimarisi ile barok mimarisinin bir karşımı olan Aziziye Camii, kesme taştan yüksek bir kaide üzerindedir. Konya'da kısa veya uzun bir tatil planları yapıyorsanız Aziziye Camii'ni mutlaka görmelisiniz. Mistik bir atmosfere hakim olan cami, turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Aziziye Camii yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını araştırıp, rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Oteller, şehrin gezilecek yerlerinin birkaçına oldukça yakındır. Bu muntazam yapı sizlere kendi hikayesini anlatmayı unutmayacak. Aziziye Camii'nin yanı sıra; Mevlana Türbesi, Meram Bağları, Konya Selimiye Camisi, Karatay Medresesi ve İnce Minareli Medrese de ziyaret duraklarınız arasında mutlaka olmalı.