Ayvalık Merkez bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Ayvalık Merkez Aktiviteleri

Ege kıyısında doğal güzelliğini gözler önüne sermeye devam eden Ayvalık Merkez, birçok aktivite sunar tatilcilere.Ayvalık Merkez Görülecek Yerler - Ayvalık Merkez En İyi 10 Yapılacak Şey

Ege kıyısında doğal güzelliğini gözler önüne sermeye devam eden Ayvalık Merkez, birçok aktivite sunar tatilcilere.

Ayvalık Merkez'deki tatilinizde dilediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Aynı zamanda Ayvalık Merkez'deki zeytin marketlerine girip çeşitli zeytin ürünlerinden mutlaka satın almalısınız. Tatilinizi sonlandırıp evinize döndüğünüzde Ayvalık zeytinleri kahvaltı masanızda yerini alabilir.

Ayvalık Merkez'de yapılacaklar listenizde tekne turları da mutlaka olmalı. Ayvalık Merkez'den kalkan tekne turlarıyla harika bir gezi yaşarken, yanınızdaki fotoğraf makinenizle bölgenin doğal güzelliklerini ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Ünlü Ayvalık tostunu bir de Ayvalık Merkez'de tadın. Burada yediğiniz Ayvalık tostunun tadını başka bir yerde kolay kolay bulamazsınız. Bölgenin yöresel yemekleri arasındaki ada köftesini, nohutlu mezgiti ve balık bamyayı yemeden tatilinizi sonlandırmamanızı öneririz.

Eğer kış mevsiminde Ayvalık Merkez'e gelmeyi planlıyorsanız her yıl geleneksel olarak düzenlenen deve güreşleri etkinliklerine mutlaka katılın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın