Avusturya Milli Kütüphanesi

10puan

Avusturya Milli Kütüphanesi Tanıtımı

Orijinal adı Österreichischen Nationalbibliothek olan Avusturya Milli Kütüphanesi, Viyana'da bulunan turistlerin yoğun ilgisini gören noktalardan biridir.

Kütüphane deyince sıkıcı bir yer gelir aklımıza. Fakat Avusturya Milli Kütüphanesi sizlere zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek. Dev kitaplıklarda buluşmuş kitapların ortama yaydığı atmosferden uzun süre kurtulamayacaksınız. Araştırma yapanlar genellikle bu kütüphaneye gelmektedir ve alınan kitaplar bir süre yerine konmayıp araştırmacının kolay bulacağı bir yerde duruyor. Avusturya Milli Kütüphanesi'nin önemli bir özelliği daha var. Kökü 1368 yılına dayanan kütüphanede Osmanlı Devleti ile ilgili yüzlerce eser bulunmaktadır. Günümüzdeki konsepti 1945 yılında belirlenen Avusturya Milli Kütüphanesi'ne çanta, cep telefonu, fotoğraf makinesi ve video kamera girmesi yasak. Girişte yanınızdaki bu tür eşyaları emanet bölümüne teslim etmeniz şart.

Birkaç saatinizi geçireceğiniz kütüphanede zaman hızlı akacak ve gördüğünüz her eser sadece hafızalarınızda yerini alacak. Viyana gezinize; Tuna Kulesi'ni ve Belvedere Sarayı'nı ziyaret ederek devam edebilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
servet Şahinoğlu tarafından...

-

Habibe Hanım teşekkür ederim. Dipnot olarak bu sitenin linkini attım. :-)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler