Avşa Adası bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Avşa Adası Aktiviteleri

Güzellikte birbiriyle yarışan sakin koyları, renkli gece hayatı, altın sarısı kumsalları, Ada ruhunu koruyan huzurlu atmosferi, mavisi, yeşili ve neşeli insanları ile dikkat çeker Avşa Adası.Avşa Adası Görülecek Yerler - Avşa Adası En İyi 10 Yapılacak Şey

Güzellikte birbiriyle yarışan sakin koyları, renkli gece hayatı, altın sarısı kumsalları, Ada ruhunu koruyan huzurlu atmosferi, mavisi, yeşili ve neşeli insanları ile dikkat çeker Avşa Adası.
Türkeli Adası olarak da bilinen ve hem doğal güzellikleri, hem de renkli gece hayatı ile ün yapan Avşa Adası, Marmara Denizi'nin güneybatısında yer alır. Güzellikte birbiriyle yarışan sakin koyları, renkli gece hayatı, altın sarısı kumsalları, Ada ruhunu koruyan huzurlu atmosferi, mavisi, yeşili ve neşeli insanları ile dikkat çeker Avşa Adası. Sabahın ilk ışıklarına dek eğlenmek isteyenler içinde, sakin bir tatil geçirmek isteyenler içinde seçenekler mevcuttur burada. Halk arasında Şarap Adası olarak da ünlenen Avşa Adası, Ege ve Marmara'nın tüm güzelliklerinin karışımı gibidir.

Gece Hayatı: Balıkesir Avşa Adası doğal güzelliklerinin dışında renkli ve hareketli gece hayatı ile ün yapmıştır. Çarşıda yürürken müzik seslerinin birbirine karıştığı barlar, meyhaneler ve gece kulüpleri çeker dikkatinizi. Sabahın ilk ışıklarına dek dans etmek, tüm şarkılara eşlik etmek ve tüm stresinizi atmak istiyorsanız Avşa Adası'nın renkleri arasında kaybolmayı deneyin.

Şarap Tadımı: Geçmişte Şarap Adası olarak da bilinen Avşa Adası'nda şarap tadımına katılmadan, birbirinden leziz şaraplardan denemeden ve hafif çakırkeyif olup tüm dertlerinizi unutmadan dönmeyin. Ünü ülke sınırlarını aşan şaraplardan tadarken gün batımını izlemek ve gökyüzünün kızıla döndüğü anlarda şarabınızı yudumlamak bambaşka bir mutluluk verecek size. Ayrıca üzüm bağları arasından geçerken kısa bir mola verip, lezzetli üzümlerin tadına bakmak da gezinize renk katabilir.

Alışveriş: Avşa Adası'nın şirin mi şirin çarşısındaki renkliliği ve çeşitliliği gördüğünüzde kendinizi kaybedecek ve gördüğünüz her şeyi almak isteyeceksiniz. Birbirinden güzel takı tezgahları, renkli vitrinleriyle dikkat çeken hediyelik eşya dükkanları ve birçok mağaza vardır Avşa'nın çarşısında. Sizde tatiliniz bitmeden sevdikleriniz ve kendiniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Tekne Turu: Sadece Avşa Adası'nı gezmekle kalmayıp, yakın civardaki koyları, köyleri, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri de görmek istiyorsanız mutlaka tekne turuna katılmalısınız. Manastır, Altınkum, Mavi Köy, Kumburnu ve Çınar Köyü tekne turlarının uğrak adresleri arasındadır.

Yüzme: Yılın yorgunluğunu masmavi sularda bırakmak, yazın bunaltan sıcaklarından kaçmak ve huzur bulmak istiyorsanız Avşa Adası ve civar koylarda bol bol yüzmenizi öneririz. Yüzmekten yorulduğunuzda ise bol bol güneşlenebilir, kitap okuyabilir ya da ağaçların gölgesindeki bir hamakta şekerleme yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın