Otelleri Göster

Arak Manastırı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Yakınındaki oteller

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Arak Manastırı Yakınındaki Oteller

Muş'un Karaçavuş Dağları'nın eteklerinde bulunan Kepenek Köyü'nün zirvesindeki Arak Manastırı, geniş bir düzlükte kurulmuş durumda. Manastır, şehrin en bilinen tarihi kalıntılarından biri... Kepenek Köyü'nde eskiden üzüm ambarları bulunuyormuş. Köy de bu sebepten dolayı Arak ismini almış çok eski dönemlerde. Manastırın adı da Kepenek Köyü'nün daha önceki isminden geliyor.

Arak Manastırı'nın 200-250 metre uzaklığında bir çan kulesi bulunuyor. Çan kulesinin sahip olduğu işçilik Roma dönemini yansıtmakta... Manastırın ise sadece duvarları günümüze kadar gelebilmiş durumda. Manastır çok fazla olmasa da hatırı sayılır bir ziyaretçi potansiyeline sahip.

Arak Manastırı'nın yakınında otel bulunmuyor. Fakat manastırın yer aldığı bölge, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta olmasından dolayı, en yakın konaklama tesisleri Muş Merkez'de yer almakta... Arak Manastırı'na en yakın konumda bulunan otelleri Neredekal.com üzerinden inceleyip rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra hem Arak Manastırı'nı hem de şehir merkezindeki diğer tarihi ve doğal güzellikleri kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.