Antiphonitis Kilisesi, Girne mekan profili ve Antiphonitis Kilisesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Antiphonitis Kilisesi

  • Kıbrıs / Girne
0.0puan

Antiphonitis Kilisesi Tanıtımı

Kıbrıs tatilinizde; deniz, kum, güneş üçlemesinin tadını çıkartırken, bölgenin tarihi kalıntılarını ve doğal güzelliklerini kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Mavi Köşk, Halk Sanatları Müzesi, Panagia Kanakaria Kilisesi, St. Barnabas Manastırı, Can Bulat Müzesi, Batık Gemi Müzesi, Ayios Philon Kilisesi, Yedidalga Köyü ve diğer turistik gezi alanları… Hepsi tatilinize farklı renkler ve farklı bilgiler ekleyecek.

Girne'nin doğusunda bulunan Esentepe kasabasındaki Antiphonitis Kilisesi, bölgenin tarihi kalıntılarından biridir. Beşparmak dağlarının zirvesine yakın bir yerde bulunan Antiphonitis Kilisesi'nin ismi “'cevap veren İsa”' anlamına gelir. Kilisenin özellikle sekiz sütunla desteklenmiş olan düzensiz sekizgen şeklindeki kubbesi Kıbrıs'ta pek görülmeyen bir mimari biçimdir. Bunun yanı sıra güneyinde bulunan revak düzenlemesi gotik taş işçiliğinin benzersiz bir örneği durumunda. Antiphonitis Kilisesi, duvar resimleriyle de gelen turistleri büyülüyor. Kıbrıs tatilinizde gezi listenize ekleyebileceğiniz kilise, ziyaretlerini beklemeye devam ediyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler