Otelleri Göster

Anavarza Kalesi Yakınındaki Oteller

Anavarza Kalesi Yakınındaki Oteller

Tarihi bir kale özelliği taşıyan Anavarza Kalesi, Adana'nın Ceyhan-Kadirli ve Kozan ilçelerinin sınırlarındadır. Adana'da gezilecek yerler arasında olan Anavarza Kalesi'nin çevresi aynı zamanda mesire yeridir. Sizin için harika geçecek bir gezi programı olacak ve burada gökyüzüyle yeryüzünün eşsiz görüntüsüne şahit olacaksınız.

Anavarza Kalesi, Ceyhan Nehri'ne 35 kilometre uzaklıktadır ve Adana'ya 70 kilometre mesafede yer alır. Bu yüzden ulaşımda zorluk çekmeyeceksiniz. Kalenin Asurlular tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Fakat bazı kaynaklar ise Hititlerin kurduğuna dair bilgi verir.

Her kim tarafından kurulmuş olursa olsun, tarihin tüm izlerini günümüze getirmiştir Anavarza Kalesi. Sessiz, sakin bir ortamda yeni yerler keşfetmek istediğinizde Anavarza Kalesi sizleri bekliyor olacak. Tatilinizin içine serpiştireceğiniz gezileriniz tüm olumsuzluklarınızı üzerinizden alacak ve sadece o vakitlere odaklanarak keyifli vakitler geçireceksiniz. Anavarza Kalesi'nin ardından; Misis Antik Kenti'ni, Feke Kalesi'ni, Yılanlı Kale'yi gezi listenize ekleyip ziyaret edebilirsiniz.