Otelleri Göster

Anavarza Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Anavarza Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Adana'nın tarihine ışık tutan antik yerleşim alanı Anavarza Antik Kenti, Kozan ilçesine 28 kilometre uzaklıktadır. Kozan ilçesindeki Dilekkaya Köyü yakınında bulunan Anavarza Antik Kenti, Kilikya'nın önemli şehirlerinden biridir. Tarihinden bu yana Anazarba, Ayn-Zarba ve Anazarbus isimleri ile anılmıştır. Antik kentin birçok suru ve kalesi günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Adana'nın doğal ve tarihi zenginlikleri arasında güzel bir tatil yapmayı planlıyorsanız Anavarza Antik Kenti yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz.

Antik kent hakkında ilk belgelere göre tarihi M.Ö. 1. yüzyılda başlamaktadır. Kentte 20 burçlu sur, dört giriş, sütunlu yol, kilise ve hamam bulunmaktadır. Sur dışında ise; stadyum, su yolları, tiyatro ve kaya mezarları vardır. Görülmeye değer kalıntılarıyla yıl içerisinde birçok turistin ziyaret ettiği Anavarza Antik Kenti'nin çevresinde birçok otel mevcuttur. Anavarza Antik Kenti yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Tatiliniz sırasında Anavarza Kalesi'ni, Akçatekir Yaylası'nı ve diğer tarihi-doğal yerleri ziyaret etmeyi unutmayın.