Altınkum Görülecek Yerler

Didim’in en güzel plajını tatilcilerle paylaşan Altınkum, tertemiz denizi ve kızgın kumsallarıyla yılınızın tüm yorgunluğunu almaya yetecek.Altınkum Görülecek Yerler - Altınkum En İyi 10 Yapılacak Şey

Didim'in en güzel plajını tatilcilerle paylaşan Altınkum, tertemiz denizi ve kızgın kumsallarıyla yılınızın tüm yorgunluğunu almaya yetecek.

Didim'in gezilecek yerlerine yakın bir konumda yer alan Altınkum, özellikle yakın çevrede oturanların hafta sonu için değerlendirdiği bölgelerden biridir. Uzak şehirlerden gelenler tarafından ise genellikle uzun tatiller için tercih edilir.

Altınkum'un gerek doğasında gerekse tertemiz denizinde yapacağınız çok aktivite bulunuyor. Özellikle su sporları için elverişli bir nokta olan Altınkum'da yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler şöyle:

İlk olarak Altınkum Plajı'nın tadını çıkarmakla başlayabilirsiniz tatilinize. Şehrin karmaşasını çok gerilerde bıraktığınızı ancak ve ancak denizin tadını çıkarıp, kızgın kumsallarda güneşlenerek anlayacaksınız. Altınkum Plajı Mavi Bayrak ödülüne sahip olup, toplam uzunluğu 500 metre. Yüzmeye ve güneşlenmeye doyana kadar zamanınızın çoğunu Altınkum Plajı'nda geçirebilirsiniz.

Altınkum, su sporları için oldukça idealdir. Özellikle rüzgar sörfüne merakınız varsa, Altınkum Plajı'nda sörf yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Aynı zamanda Altınkum'un sualtı dünyasını dalış yaparak keşfedebilirsiniz.

Altınkum'un yemyeşil doğasında uzun uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu sizi bol bol dinlendirecek aktiviteler arasında.

Sadece birkaç saatinizi tekne turlarına ayırmanızı öneririz. Altınkum'un benzersiz güzelliğini tekne turlarıyla bir kez daha keşfedebilirsiniz. Tekne turunuz sırasında Panayır Adası ve Cennet Adası gezip göreceğiniz noktalar arasında. Bu arada Cennet Adası'nda dalış yapma imkanınız da bulunuyor.

Akşam saatlerinizi Altınkum'un çay bahçelerinde, cafe veya barlarında geçirebilirsiniz. Dilerseniz sakin bir akşam için çay bahçelerine uğrayın, dilerseniz daha hareketli olan barlara zaman ayırın. Altınkum'un gece hayatı huzur arayanlara da, eğlence isteyenlere de hitap ediyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın