Altın Buda Tapınağı

0.0puan

Altın Buda Tapınağı Tanıtımı

Tayland'ın başkentliğini yapan Bangkok, gezilecek tarihi turistik alanlarıyla ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bangkok şehir turu yapmayı planlıyor ve güzel bir tatil yaşamayı istiyorsanız o halde sizlere kısaca gidebileceğiniz yerler hakkında bilgi verelim.

Bangkok Büyük Saray, tatiliniz sırasında görmeniz gereken yerlerin başında gelir. 100'den fazla binanın bulunduğu Büyük Saray'daki tapınaklar da oldukça ilgi görmekte ve görenleri büyülemektedir. Bu tapınaklardan biri; Altın Buda Tapınağı'dır. Altın Buda Tapınağı'nın aslında en önemli özelliği, içerisinde bulunan Buda'nın altın heykelidir. Heykel, 5 ton ağırlığında ve 18 ayar som altından yapılmıştır. Altın Buda Heykeli'nin ortaya çıkması da oldukça ilginç. 1955 yılında yapılan liman genişletme çalışmaları sonucunda ortaya çıkan heykel, ilk bulunduğunda topraktan yapıldığı zannedilmiş ve bir depoya kaldırılmış. Fakat bir dönem başka bir yere taşınırken vinçten düşerek kırılmış. Heykel kırıldığında, toprak kaplamanın altında, altın bir Buda Heykeli olduğu anlaşılmış.

Altın Buda Heykeli'nin 13. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Tapınakta, göz dolduran heykellerde bulunmaktadır. giriş kapısının karşısındaki küçük Buda heykelinin dilekleri gerçekleştirdiği düşünülmektedir. Sürprizlerle dolu Bangkok gezinize dahil edeceğiniz Altın Buda Tapınağı'nın ardından Zümrüt Buda Tapınağı'nı ve Bangkok Ulusal Müze'yi de ziyaret edebilirsiniz. Tabii Yatan Buda Tapınağı'nı da ziyaret etmeyi unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler