Almudena Katedrali

0.0puan

Almudena Katedrali Tanıtımı

İspanya-Madrid'de gezip göreceğiniz noktalardan biridir Almudena Katedrali. İlk yapım yılları olay olan Almudena Katedrali'nin inşaatının bitimi yüzyıllar sürmüştür.

İlk dönemler Kraliyet Sarayı'nın karşısına yapılması düşünülmüş. Hatta o dönem Papa olan Leon X, 16. Yüzyılın başlarında kateral için onay vermiştir. Fakat başka sebeplerden dolayı inşaat durdurulmuştur.

1883 yılında ise; Kral Alfonso XII, tarafından ilk taşı koyulmuştur katedralin. 1883 yılında tekrar yapılmasına karar verilince, katedralin isimsiz bağışlarla yapılacağı duyurulmuş. Dönemin zenginleri buna yanaşmamış ve Almudena Katedrali tekrar durdurulmuş.

Aradan 100 yıl gibi bir zaman geçmiş ve 1993 yılında Papa Juan Pablo II tarafından yaptırılmıştır. Uzun bir zaman bitmeyi bekleyen Almudena Katedrali 1993 yılında muhteşem bir mimariyle göz doldurmaya başlamıştır. İspanya tatilinize dahil edeceğiniz katedralin dışı neoklasik tarzda olup, içi ise neogotik tarzdadır. Almudena Katedrali'ni Madrid tatilinizde mutlak görmenizi öneririz. Hem iç hem de dış mimarisiyle büyüleneceğiniz katedral, yüzyıllar sürmesine rağmen var olmanın huzuruyla sizleri bekliyor. İspanya tatiliniz için hazırladığınız gezi listenize; Maria Luisa Parkı'nı, Butron Kalesi'ni, Manzaranes El Real Kalesi'ni, Salvador Dali Müzesi'ni, El Hamra Sarayı'nı, Gotik Mahalle'yi ve Prado Müzesi'ni eklemenizi öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler