Otelleri Göster

Alanya Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 331 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Alanya Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Antalya-Alanya'dadır Alanya Müzesi ve 1967 yılında hizmete girmiştir. Hem arkeolojik hem de etnografik eseler bölümü olan Alanya Müzesi'nin oldukça geniş bir koleksiyonu vardır.

Tatilinizde bol bol güneşlenip denize girmek size yetmeyecek ve kendinize Alanya gezilecek yerler listesi yapmaya karar vereceksiniz. Alanya Müzesi yakınında bulunan oteller veya pansiyonların birinde konaklayarak Alanya'nın tarihini yakından inceleyebilme fırsatını yakalayacaksınız. Listenize önce tatil yapacağınız yerin tarihine şahit olacağınız Alanya Müzesi'ni ekleyip, ardından; Dim Mağarası, Kızıl Kule, Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası ve Hamaksia Antik Kenti'ni listeye eklemelisiniz.

Her gittiğiniz yerde öğreneceğiniz ve aynı zamanda eğleneceğiniz detaylar olacak. Müzede Alanya'daki en iyi korunmuş yapıtlar sergileniyor ve her yıl yapılan arkeolojik kazılardan yeni kalıntılar sergiye eklenmeye devam ediyor. Arkeolojik eserlerin bulunduğu bölümde; Romai Yunan, Selçuk ve Osmanlı zamanlarından kalan mezarlar, büyük ve çiçeklerle süslenmiş bahçede sergilenmektedir.

Müzenin etnografik bölümünde ise; Roma, Lidya ve Osmanlı zamanındaki paralar sergileniyor. Aynı zamanda Herkül'ün bronzdan yapılmış olan heykeli de mutlaka görülmesi gereken kalıntılar arasındadır. Silah koleksiyonu, antik testiler, eski ev mobilyaları, el dokuması halılar… Hepsi etnografik bölümünü zenginleştiren parçalardandır. Alanya tatilinizde müzelere ilginiz olmasa da mutlaka müzeyi gezmek için fırsat yaratın. Alanya Müzesi gezinizde hayranlığınızı kazanacak çok detay var.