Alanya Karaburun bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Alanya Karaburun Aktiviteleri

Akdeniz’in hem iklimini, hem yöresel yemeklerini hem de doğal güzelliklerini içinde barındıran Alanya Karaburun, aktiviteleriyle de eğlenceli vakitler sunar.Alanya Karaburun Görülecek Yerler - Alanya Karaburun En İyi 10 Yapılacak Şey

Akdeniz'in hem iklimini, hem yöresel yemeklerini hem de doğal güzelliklerini içinde barındıran Alanya Karaburun, aktiviteleriyle de eğlenceli vakitler sunar.

Alanya Karaburun, güzel bir sahile sahip olduğu için su sporlarına oldukça elverişlidir. Alanya Karaburun'da yapılacaklar listenize su sporlarını mutlaka eklemelisiniz.

Eğer rafting sporuna ilginiz varsa, yapılan rafting turlarına katılıp heyecan ve adrenalin dolu saatler yaşamayı unutmayın. yemyeşil bir doğada Akdeniz'in tüm sıcaklığını sizlere unutturacak olan bu aktivite, ruhunuzu dinlendirip yeni bir çalışma yılınız için enerji depolamanızı sağlayacak.

Alanya Karaburun'da yapmadan dönmemeniz gereken bir diğer aktivite ise; trekking… Eğer rafting ilgi alanlarınız arasında değilse sakin ve huzurlu yürüyüşlerle bölgeyi keşfedebilirsiniz. Trekking yapmak, yeşilin her tonuna doyasıya şahit olmanızı ve doğanın benzersiz atmosferinde yeni güzellikler keşfetmenizi sağlayacak.

Bu arada Dzastinianos Antik Kenti'nin gezmeden, Alara Çayı'nın güzelliğine şahit olmadan, bölgedeki diğer tarihi kalıntılar arasında dolaşmadan, Alarahan Kervansarayı'nın mimari yapısını ve tarihi gerçekliğini görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın