Otelleri Göster

Alanya Kalesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler

Alanya Kalesi Yakınındaki Oteller

Alanya'da tatil yapmak, berrak denizine girmek, tertemiz sularında serinlerken aynı zamanda güneşinde dinlenmek oldukça keyif verici bir yazın habercisi oluyor. Alanya'nın simgelerinden biri olan Alanya Kalesi'ni görmeden olmaz. Tarihi Helenistik döneme kadar uzanan bir yarımadada bulunur ve 1221 yılında Sultan Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Turistlerin ziyaretçi akınına uğrayan kale, görkemli görüntüsünde ağırlar her konuğunu. Muhteşem manzarasında yarımadayı seyretmek ve bolca fotoğraf çekmek keyifli anlar yaşamanızı sağlayacak.

Alanya Kalesi'nin 83 kulesi ve 140 burcu bulunur; fakat 400'e yakın sarnıçtan sadece birkaçı günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Alanya'nın turistik gezi alanı olan kale; Ehmedek, İçkale, Adam Atacağı, Cilvarda burnu üstü, Arap Evliyası Burcu, Esat Burcuna inildiğinde Tophane ve tersaneyi geçerek Kızılkule'ye kadar uzanmaktadır. Hala yerleşim alanı olmaya devam eden Alanya Kalesi, güneşin sıcacık gülümseyişini gösterir manzarasında. Görenlerin mutlaka hayranlığını kazanır bu heybetli kale.

Alanya Kalesi tarihinde birçok olaya tanıklık etmiş, yaşadığı her olayı kendine yansıtmış ve şimdiye kadarki tüm misafirlerini sevgiyle kucaklamış. Alanya tatilinizde bir otelde konaklarken bu muhteşem yapıyı görmeden tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Bütçenize uygun oteller bulabilirsiniz Alanya'da ve gezdiğiniz her yerde dinlenmek için ya da damak tadınıza uygun bir şeyler yemek için restoranlar ve kafeler bulabilirsiniz. Antalya Alanya Kalesi'ni gezerken bu noktada da restoranlar ve kafeler sizi bekliyor olacak. Gezi listenize Dim Mağarası, Hamaksia Antik Kenti, Kızıl Kule ve Alanya Müzesi'ni de eklemeyi unutmayın.