Otelleri Göster

Alahan Manastırı Yakınındaki Oteller

Alahan Manastırı Yakınındaki Oteller

Mersin'in tarihinin içinde kendine yer edinen Alahan Manastırı, Mut ilçesi sınırlarında bulunuyor. Mersin'de tatil yapmayı planlıyorsanız kesinlikle gidip görmelisiniz Alahan Manastırı'nı. Hristiyanlığın kabul edilişinden sonra; yani 5. yüzyılda inşa edilmiştir manastır ve yılın her mevsimi ziyaretler için açıktır.

Alahan Manastırı yakınında bulunan otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak Mersin'in bu tarihi manastırını görmelisiniz. Kitabesine göre manastırın yapılmasına öncülük eden isim Tarsis adında bir rahiptir. Alahan Manastırı'nın yapımı için 5.yüzyıl bilgisi verilse de bazı kaynaklara göre M.S. 440-442 yılları arasında yapıldığı bilgisi vardır.

Sizi en çok etkileyecek detaylar arasında manastırın batı tarafında bulunan Cebrail ve Mikail'in de aralarında olduğu melek tasvirleri. İsa'nın büstü ve çeşitli hayvan figürleri de ilginizi çekecek detaylar arasında.

Mersin'de kendinize bir gezi listesi hazırladığınızda; St. Paul Kuyusu'nu, Limonlu Çayı'nı, Gözne Kalesi'ni, Narlıkuyu Mozaik Müzesi'ni, Köşekbükü Mağarası'nı, Tarsus Şelalesi'ni ve Mut Kalesi'ni mutlaka ekleyin. Güzel bir Mersin tatili sizleri bekliyor.