Otelleri Göster

Akdamar Kilisesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Eğlenceli bi tatildi"

"Van gölü kıyısında"

6.9

Misafir yorumu

10 yorum
* Rezervasyon Hattı 0 850 600 81 14
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Akdamar Kilisesi Yakınındaki Oteller

Van Gölü'nün en büyük adası olan ve aynı zamanda sahip olduğu doğasıyla göz dolduran Akdamar Adası, içerisindeki kilise kalıntısıyla tabiatı tarihle buluşturmuş muazzam güzellikte bir noktadır. Akdamar Adası'ndaki kilisenin asıl adı Surp Haç Kilisesi olsa da bulunduğu adanın ismiyle anılır. Kral I. Gagik'in emri üzerine 915-921 yılları arasında inşa edilmiş olup, mimari açıdan Ortaçağ Ermeni sanatının en güzel örneklerinden biridir.

Akdamar Kilisesi'nin özellikle dış cephesindeki hayvan ve bitki motifleri çok gösterişlidir. Bu motifler arasında kutsal kitaptan alınma sahneler de bulunmakta… Kilise 1951 yılında hükümetin emriyle yıkılmak istenmiş; fakat o dönemde bir gazeteci olan Yaşar Kemal'in tesadüfen yıkım haberini duymasıyla kilise yıkılmaktan son anda kurtulmuş…

Kilise 2005-2007 yılları arasında geniş çaplı bir restorasyon döneminden geçmiştir. Sonrasında ise müze olarak ziyaretlere açılmıştır. Akdamar Kilisesi, ´Van´'ın en görülesi mekanlarından biri. Gerek mimarisiyle, gerek sahip olduğu göl manzarasıyla görenlerin hafızalarında büyük bir yer edinirken, fotoğraf karelerine yansıyan güzelliğini ölümsüzleştirir. Akdamar Adası'nın yakınına otel bulmak kolay… Van Gölü kenarındaki otellerin birinde konaklayarak Akdamar Adası'nı ve kilisesini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Küçük bir tekne yolculuğuyla adanın benzersiz havasına kolaylıkla ulaşacaksınız.