Otelleri Göster

Ainos Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Ainos Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Ainos, Türkiye'nin en batıdaki antik kenti olup, Enez'e bulunmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan Ainos Antik Kenti, kendi döneminde önemli bir yerleşim yeri olup, Enez Antik Şehri olarak da bilinmektedir. 1971 yılında bölgede yapılan kazılarda birçok kalıntı gün yüzüne çıkarılmıştır. Mozaiklerle süslenmiş kilise ve Aİol sütun başlığı görülmeye değer tarihi kalıntılar arasındadır. Edirne-Enez'deki Ainos Antik Kenti, tatiliniz sırasında keşif noktanız olabilir.

Ainos Antik Kenti yakınında birçok otel bulabilirsiniz. Aİnos civarındaki otellerde konaklayarak hem Enez'in serin sularında kulaç atabilir hem de bölgedeki tarihi mekanları kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Ainos Antik Kenti yakınındaki oteller her bütçeye uygun fiyatlarıyla, denize olan mesafeleriyle ve sunduğu hizmetlerle eğlenceli bir tatil geçirmenizi sağlayacak.

Edirne tatilinizde Ainos dışında görmenizi önerdiğimiz yerler bitmedi. Gala Gölü, Meriç Nehri, Selimiye Camisi ve Edirne Müzesi gezebileceğiniz noktalar arasındadır.