Otelleri Göster

Ahlat Müzesi Yakınındaki Oteller

Ahlat Müzesi Yakınındaki Oteller

Doğanın ve tarihin en keyifli gezilerini sunar Bitlis. Her ne kadar çoğumuza uzak bir şehir olsa da, içerisinde sakladığı tabiat ve tarihi değerler görülmeye değer nitelik taşır. Gezildikçe yeni keşiflerle karşılaştırır misafirlerini.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan Ahlat Müzesi, kolay ulaşım yolu ve sahip olduğu zengin koleksiyon nedeniyle en çok ziyaret edilen noktalardan biridir. Açık hava müzesi olarak düzenlenen eski mezarlığın bulunduğu noktaya 1971 yılında yeni bir müze binası yapılmış ve hizmete açılmıştır.

Ahlat Müzesi'nin çok zengin bir koleksiyonu var. Tunç Çağı'ndan , Demir Çağı'na, Urartulardan Selçuklulara birçok dönemin izlerine rastlayabilirsiniz müzede. Kaplar, seramikler, sırlı seramikler, kandiller, mezar taşlarıyla dolu Ahlat Müzesi'nde etnografik eserler de sergilenmekte…

Müze, Ahlat'ta bulunduğu için ilçedeki birçok otele yakın bir konumda. Ahlat Müzesi civarındaki otellerin müzeye olan konumlarını buradan inceleyip, otel fiyatları ve otel hizmetleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bütçenize uygun otellerin birinde konaklayarak hem Ahlat Müzesi'ni kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz hem de bölgenin diğer tarihi değerlerini gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.