Otelleri Göster

Adıyaman Yeni Kale Yakınındaki Oteller

Adıyaman Yeni Kale Yakınındaki Oteller

Arsemia Antik Kenti'ne bağlı olan Adıyaman Yeni Kale, Kahta ilçesine bağlı olan Kocahisar Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Şehrin turist çeken noktalarından biri olan Yeni Kale, il merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Adıyaman Yeni Kale, Kommageneler tarafından yaptırılmış, Memlüklüler tarafından onarılmıştır. Kalenin içerisinde çarşı, cami, güvercinlik, su yolları ve zindan bulunmaktadır. Buradaki su yolları doğrudan Arsemia Antik Kenti'ne bağlanmıştır.

Adıyaman gezinizde Yeni Kale'yi ve içerisindeki kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Adıyaman Yeni Kale yakınında pek fazla otel bulunmamaktadır. Fakat Yeni Kale'ye yakın ilçelerde oteller bulmanız mümkündür. Bu bölgeye yakın otelleri internet üzerinden araştırabilirsin. Oteller aynı zamanda her bütçeye uygundur.

Adıyaman Yeni Kale'nin ardından şehirde gezilecek noktalar arasında Karakuş Tümülüsü ve Adıyaman Ulu Camii de bulunmaktadır. Sizlere belki de çok uzak bir şehir olan Adıyaman, birçok keşif noktasıyla yeni ziyaretçilerini bekliyor.