Otelleri Göster

Adana Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 37 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Adana Arkeoloji Müzesi Yakınındaki Oteller

Adana Arkeoloji Müzesi, geniş kapsamlı koleksiyonuyla gelen her misafirini uzun bir tarih yolculuğuna çıkarıyor. ´Adana´'ya yapacağınız gezinizde arkeoloji müzesini ziyaret etmenizi öneririz.

Tüm Çukurova'nın tarihi eserlerinin sergilendiği müze, 1924 yılında kurulmuştur. Müzede, Kronolojik eserler, bölgesel eserler, sikke, mühür ve mücevher eserler bölümü vardır. Eğer Adana Arkeoloji Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklamayı tercih ederseniz müzenin tarihsel atmosferine hızlı bir şekilde adım atabilirsiniz.

Adana Arkeoloji Müzesi yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırmayı unutmayın. Müzede; Çukurova'da kurulan uygarlıklara ait eserler, Magarsus Antik Kenti'nden getirilen bronz Karataş heykeli, adak eşyaları, kandiller, tanrıça, tanrı ve hyvan figürleri, aynı zamanda Lir Çalan Orpheus Mozaiği gibi birçok önemli kalıntılar sergilenmektedir.

1972 yılında şimdiki binasın taşınan müzede; 17.071 adet arkeolojik eser ve 26.547 adet sikke bulunmaktadır. Birçok medeniyetin izlerine rastlayacağınız Adana Arkeoloji Müzesi'nin her köşesinde farklı bir zamana yolculuk yapacaksınız. Şehrin gezilecek diğer yerlerini de ziyaret edip bol bol fotoğraf çekmeyi sakın unutmayın.