Otelleri Göster

Adam Mickiewicz Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 955 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Adam Mickiewicz Müzesi Yakınındaki Oteller

Polonyalı ünlü şair Adam Mickiewicz'in uzun süre yaşadığı Beyoğlu'ndaki evi, günümüzde düzenlenerek müze haline gelmiştir.

Kırım Savaşı'nın cereyan ettiği günlerde İstanbul'a gelen ve muhalifler arasındaki anlaşmazlıkları gidermeye çalışan Adam Mickiewicz, son nefesini de bu evde vermiştir. Savaş sırasında çadırda kalan hastaları ziyaret ettiği sırada bulaştığı düşünülen koleradan ölmüştür.

Adam Mickiewicz'in evi, Tatlı Badem Sokağı'nın hemen köşe başındaki 29 numaralı binadır. Bina üç katlı olup, her katında küçük iki odası vardır. Şairin vefatının 100. yıl dönümünde evi müzeye çevrilmiştir. Müze günümüzde Türk İslam Eserleri Müzesi Müdürlüğü'ne bağlıdır. Müzenin mahzeninde Mickiewicz'in sembolik kabri bulunmaktadır. Aynı zamanda şaire ait belgeler, gravür ve fotoğraflar da müzede sergilenen eserler arasındadır.

Adam Mickiewicz Müzesi'ne yakın birçok otel bulunuyor. Bunun sebebi, Beyoğlu'un turizm açısından önemli bir ilçe olması ve yıl içerisinde binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor olmasıdır. Adam Mickiewicz'in civarındaki otellerin birinde konaklamak hem müzeyi, hem de Beyoğlu'nun tüm gezi alanlarını kolaylıkla ziyaret etmenizi sağlayacak. Üstelik diğer yakın ilçelere de rahatlıkla ulaşabileceksiniz.